Helen McCrory-Korkusuz Kadın

3 Comments

Harry Potter serisi  ve Peaky Blinders dizileri ile bilinen ünlü aktör, 52 yaşında kanser hastalığı yüzünden hayata gözlerini yumdu. 

Severek takip edilen Harry Potter serisinde rol alan ünlü oyuncu ilk olarak seri için 1 Nisan 2006 yılında Harry Potter: Zümrüdüanka Yoldaşlığı filminde Bellatrix Lestrange rolüne seçilmiştir. Ancak hamileliği dolayısıyla o rolde yer almamıştır. Ama daha sonrasında başarılı oyuncu Narcissa Malfoy karakterinin annesini canlandırmıştır ve bu rol tanınmasına yardımcı olmuştur.

Wells filmde oynadığı Rose Trelawny rolüyle, 1993 yılında Ian Charleson ödüllerinde üçüncülük kazanmıştır. Kariyeri boyunca toplamda 10 ödül kazanmıştır. 30 film ve dizide rol almıştır.

Son yıllarda oynadığı Peaky Blinders dizinde Polly Gray rolüyle korkusuz kadın olarak   daha çok tanınan oyuncu oldukça sevilmiştir. 2013 – 2019 yılları arasında canlandırmıştır.

2020 yılının Nisan ayında eşi ile Covid – 19 için sağlık çalışanlarına yardım kampanyası düzenlemiştir.

Başarılı oyuncu 52 yıl boyunca hayatına ve kariyerine birçok başarı sığdırmış bir oyuncu olarak hafızalara kazınmıştır. Evde kanser tedavisi gören başarılı oyuncu 16 Nisan 2021 yılında hayata veda etmiştir. Ölüm haberini sevgili eşi Damian Lewis, Twitter üzerinden tüm sevenlerine duyurmuştur.

3 Comments

  1. 15 Mayıs 2021

    👏🏻👏🏻

  2. 15 Mayıs 2021

    Harika bir bilgi. Devamını bekliyoruz. 🌸

  3. 16 Mayıs 2021

    Çok faydalı bir yazı olmuş. 👍👍

Leave a Comment

Your email address will not be published.