Birimlerimiz Hakkında

Yerel yapılanmalar; bölgelerin altında çalışan Akademik Etkinlik, Sosyal Sorumluluk ve Sosyal Etkinlik birimleri ve Kampüs Temsilcilerinden oluşur. Bu birimlerin planladığı projeleri hayata geçirmesinde aracı olur ve bölge temsilcilerinden raporlar alarak sürecin takibini yapar. Aynı zamanda kendi birimi ve de yönetim arasındaki iletişim kanalını sağlayarak ilerlemenin ve de üretkenliğin devamlılığı arasındaki köprü olur.

Bölgelere ayrılarak yürütülen alt birimlerin akademik etkinlik, sosyal sorumluluk ve sosyal etkinlik çalışmalarını ilerleyişini takip ederek kampüs temsilcileri ile düzenlenen toplantılara katılım sağlar. Aynı zamanda bölge temsilcileri ile belirli aralıklarla düzenlenen toplantılar ayarlayarak gündem takibi yapar. Her yeni dönem için kendi departmanına alacağı kişilerin mülakatını ve de seçimini ayarlar. Bölge başkanının olmadığı yerde yerel yapılanmalar o bölgenin ilerleyişi ile bizzat ilgilenir. Gerekli birimlere atamalar yapar. Görevini ihlal eden kişiler için gerekli yaptırımları uygular. Ön bir uyarıdan sonra devam eden aksaklıklar olursa görevinden alır. Her ayın son haftasında bölgelerden aylık raporların tahsis ederek gerekli düzenlemeler ile yönetim kuruluna iletir. Gelecek ayın ilerleyiş planını oluşturur.

  • Akademik Etkinlik Birimi adı üzerinde kişilerin akademik yönlerini geliştirmeye odaklı çalışmalar yürütür. Birimler her bölgede farklıdır. Bir birim lideri ve birim üyeleri bulunur.
  • Sosyal Sorumluluk ve Sosyal Etkinlik birimi kişilerin sosyal sorumluluk yetkinliklerini arttırmaya odaklı çalışmalar yapar. Birimler her bölgede farklıdır. Bir birim lideri ve birim üyeleri bulunur.
  • Kampüs temsilcisi TİİBÖT’ü kendi üniversitesinde temsil eder. Bölge birimleri içerisinde üretilen projelerde görev alır. Bölge başkanının yapacağı toplantılara katılmakla yükümlüdür. Her üniversite için bir temsilci seçilir. Dilerse kendisine yardımcı seçebilir.

TİİBÖT Ar-Ge Birimi
TİİBÖT’ün aktif olmadığı kanalları araştırarak eksik yerlerde etkinlik sağlamak, var olan sistemlerin gelişimini takip etmek ve sağlamak, genel süreçlerdeki eksiklikleri belirleyerek eksikliklerin giderilmesini sağlamak, TİİBÖT dışındaki diğer toplulukları araştırarak TİİBÖT’ü geliştirmek ve iyileştirmek Ar-ge biriminin görevlerindendir.
Ayrıca TİİBÖT içeresindeki tüm departmanların sisteme uygun ilerlemesinden ve bir sorunla karşılaştığı zaman sorunlarını tespit edip gerekli adımlar doğrultusunda çözen birimdir.
Ar-Ge Birimine Başvuracak kişilerde beklenen özellikler
1-İletişim yeteneğini gelişmiş ,
2- Ekip halinde çalışabilmeye uygun,
3- Motivasyonu yüksek, sürekli gelişimi hedefleyen, 4-Sorumluluk sahibi,
5-Analitik yönü kuvvetli, araştırmacı, çözüm ve sonuç odaklı

TİİBÖT Girişimcilik Birimi
Tiiböt’ün bünyesinde Girişimcilik Birimi olarak ekip içerisindeki üyelerle beraber girişimcilik alanında donanımlı ve yetkin kişilerle eğitici etkinlikler düzenlemek ve aynı zamanda girişim projelerine yer verilecek bir değerlendirme merkezi olarak ön kuluçka merkezi oluşturarak işlevsel hale getirmek, startupları desteklemek için düzenlenen yarışmaları düzenlemek ekip içi görevlerimizden bir tanesidir.
TİİBÖT Blog ve Dergi Birimi
Tiiböt’ün Blog ve Dergi Birimi olarak bizim görevimiz ekibimizden ve sevgili üyelerimizden gelen blog yazılarını toplamak, inceleyerek düzenlemek ve belirli bir takvime göre sitemizde yayınlamaktır. Aynı zamanda da dergimizin genel sürecini belirleyerek ilk sayımıza hazırlanıyoruz. Eğer sende ekimizde yer almak, kendi yazılarını paylaşmak ve bu süreçleri takip etmek istiyorsan hemen başvuru yap ve aramıza katıl!
TİİBÖT Staj Birimi
Tiiböt Staj Biriminin temel misyonu üniversiteli genç yıldızlarımızın gelecek kariyerlerini en etkin şekilde planlayabilmesi için kendilerini iş hayatına dair her konuda eğitmek ve onları yönlendirmektir.
Tiiböt Staj Birimi olarak ; CV Hazırlama ve Mülakat Eğitimleri, Canlı Mülakat Simülasyonları, Avrupa’da Staj İmkanları ve Gönüllülük Projeleri, Kariyer Planlama gibi konularda eğitim içerikli ve alanında uzman kişiler ile bir araya gelme fırsatını bulunabileceğiniz etkinlikleri sizler için düzenlemekteyiz.
Ayrıca Tiiböt Staj Birimi olarak bizlere gelen staj imkanlarını genç yıldızlarımız ile paylaşıyor ve kendilerine staj başvurularında CV hazırlamak da dahil olmak üzere her konuda birebir mentörlük yapıyoruz.
Eğer sen de kariyer hayatını şimdiden planlamak, bu alanda yeni deneyimler keşfetmek veya da mevcut tecrübelerin ile genç yıldızlara ışık tutmak konusunda tutkulu isen aramıza katıl! Tiiböt ile hayellerine bir adım daha yaklaş…
TİİBÖT Ulusal Gelişim Kongre Birimi
6 ayda veya yılda bir kongre düzenlemek. Öncelikle kongrenin konusunu belirleyip akabinde hitap edeceği kitleyi tespit edip ona uygun çalışmalar yapmak. Kongrenin işleyişini ve süreci takip etmek.

Kurumlar arası arenada TİİBÖT’ü temsil eden ekiptir. Kurumsal şirketler ile iletişime geçme, topluluklar arası ilişkileri yürütme, sponsorluk ve tanıtım alanlarında aktif olarak görev yaparlar.

Aranan Özellikler:

  • Diksiyon ve iletişimi düzgün,
  • Kurumsal yazışma adabına hakim,
  • Ekip çalışmasını yatkın,
  • Kişisel bağlantıları kuvvetli

Pazarlama ve Halkla İlişkiler Departmanı, TİİBÖT bünyesinde yapılan etkinliklerin,eğitimlerin,zirvelerin,kongrelerin gelişim adına oluşturulan her türlü şeyi maksimum kişiye fayda sağlamasını amaçlar. Sosyal medya kanallarını ( twitter,instagram,linkedin,twitter vb) maksimum verimle kullanarak etkinliğin dijital ortamda var olmasını sağlar.

 

Peki bunları nasıl gerçekleştirir?

-İlgili tasarımları doğru yaparak

– Sosyal mecralarda kişilere doğru mesaj aktarımını gerçekleştirerek

– İhtiyaçları ve çözümleri doğru şekilde belirleyerek

-İhtiyaç analizi doğrultusunda doğru kitleyle iletişime geçerek

– Talepleri doğru değerlendirerek buna göre aksiyon alarak

 

 

Eğer sen de dinamik bir yapıya sahipsen, doğru planlama ve fikirlerimle öne çıkmayı seviyorsan,toplumu etkileyen unsurları analiz edebiliyorsan, her daim motiveyim diyorsan hadi aramıza katıl!

Genel sekreterlik olarak görevlerimiz dataları düzenlemek, diğer ekiplerle bağlantılı olarak çalışmak, topluluk arşivinden faydalanarak düzenlemeler ve geliştirmeler yapmak , toplantılarda alınan kararların düzenlenmesini ve yazılmasını sağlamaktır.

Aramıza Katıl
*Öğrenim gördüğünüz kurumu seçin. Yurtdışında eğitim görüyorsanız veya eğitim kurumunuz listede gözükmüyorsa lütfen diğer kısmını işaretleyip formun en altındaki diğer seçeneğinden belirtin.
*Halen topluluktaki görevinize devam ediyorsanız lütfen belirtin.
Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 10 files.
*Eklemek istediğiniz dosya, ödül, başarı belgesi gibi dosyalarınız varsa buradan iletin.

BAŞVURU YAPARAK GİZLİLİK SÖZLEŞMESİNİ ve ÇEREZ POLİTİKALARINI KABUL EDİYORUM.